خانه / دسته‌بندی نشده / پارتیشن دوجداره | قیمت پارتیشن دوجداره آلومینیومی و mdf

پارتیشن دوجداره | قیمت پارتیشن دوجداره آلومینیومی و mdf

پارتیشن دوجداره : پارتیشن بندی بخش مهمی از معماری داخلی ساختمان بشمار می رود. به طور معمول فضای داخلی ساختمان ها را با استفاده از دیوارهای آجری و سیمانی پارتیشن بندی می کنند. اما در مواقعی که لازم است فضای داخلی ساختمان بازطراحی شود؛ مثلا مواقعی که قرار است یک اتاق بزرگ را به دو یا چند اتاق کوچکتر تقسیم کرد؛ شاید بهتر باشد که این کار را با استفاده پارتیشن های کاذب انجام داد زیرا به راحتی نصب می شوند و دردسرهای کار بنایی را ندارند. همچنین بعدها در صورت نیاز می توان پارتیشن ها را باز کرد و طرحی نو در فضا اجرا کرد.

پارتیشن دوجداره

دو نوع پارتیشن کاذب در بازار وجود دارد. نوع اول را با نام پارتیشن تک جداره و نوع دوم را با عنوان پارتیشن دوجداره می شناسیم. ما امروز می خواهیم ببینیم که پارتیشن دوجداره چیست و چه کاربردی دارد.

پارتیشن دوجداره یکی از راه های راحت تفکیک فضای داخلی ساختمان به بخش های مختلف با کاربری های متفاوت است زیرا برای نصب پارتیشن دوجداره به مصالح ساختمانی نظیر گچ و سیمان نیاز نیست؛ بلکه این کار فقط با استفاده از پیچ و مهره صورت می گیرد. به همین دلیل پارتیشن دوجداره قابلیت دمونتاژ دارد یعنی بعدها می توان پیچ و مهره ها را باز کرد و طرحی نو در فضا رقم زد.

پارتیشن دوجداره

مزیت استفاده از پارتیشن دوجداره

مهمترین برتری پارتیشن دوجداره نسبت به سایر پارتیشن های کاذب این است که پارتیشن دوجداره عایق صوت و گرما است. هنگام ساخت پارتیشن های دوجداره، بین لایه های پارتیشن را با فوم ضدصوت و گاز آرگون پر می کنند تا مانع عبور گرما و صدا شوند. به همین دلیل پارتیشن دوجداره می تواند به کاهش مصرف انرژی نیز کمک کند. بنابراین پارتیشن دوجداره برای تفکیک فضاهایی مناسب است که نباید صدا بین آنها رد و بدل شود. به عنوان مثال برای جدا کردن دو کلاس درس از هم بهتر است که از پارتیشن دوجداره استفاده شود.

مزایای پارتیشن دوجداره به همینجا ختم نمی شود. با توجه به ماده استفاده شده در ساخت پارتیشن دوجداره می توان از امتیازات دیگری نیز برخوردار شد. یکی از مدل های پرطرفدار پارتیشن دوجداره، پارتیشن ام دی اف mdf است زیرا ام دی اف باعث می شود که حریم فضای ایجادشده کاملا رعایت شود.

به عنوان مثال با استفاده از ام دی اف می توان  فضایی مختص کار کردن در گوشه اتاق ایجاد کرد به نحوی که از دید عموم پنهان باشد. علاوه بر این، امکان اجرای طرح های زیبای منبت بر روی این ام دی اف یا امکان رنگ آمیزی ام دی اف نیز بر محبوبیت هرچه بیشتر این نوع پارتیشن افزوده است. از طرف دیگر از فضای خالی بین جداره های پارتیشن می توان به عنوان کمد نیز استفاده کرد که این ایده مناسب فضاهای کوچک است. شایان ذکر است که پارتیشن دوجداره ام دی اف از پانل های با قطر ۱۶ میلیمتر ساخته می شود.

پارتیشن دوجداره شیشه ای

یکی دیگر از مدل های محبوب پارتیشن دوجداره، پارتیشن شیشه ای است. پارتیشن شیشه ای در بین علاقه مندان به سبک های مدرن و امروزی، طرفداران زیادی دارد. پارتیشن دوجداره شیشه ای علاوه بر اینکه خالق نمایی مدرن است؛ فضایی روشن و پرنور نیز به وجود می آورد زیرا نور به راحتی از شیشه عبور می کند.

بزرگترین ایرادی که از شیشه گرفته می شود؛ عدم حفظ حریم خصوصی است که این مشکل در پارتیشن دوجداره رفع شده است زیرا نصب پرده بین جداره های پارتیشن ممکن هست. حتی می توان کابل برق، آنتن و… را نیز از بین جداره های پارتیشن عبور داد تا فضایی منظم خلق کرد. لازم به ذکر است که پارتیشن دوجداره شیشه ای با استفاده از پانل های با ضخامت ۱۶ میلیمتر ساخته می شود.

طبق آنچه گفته شد؛ پارتیشن دوجداره از عبور صوت و گرما جلوگیری می کند؛ همچنین برحسب ماده استفاده شده در ساخت آن، نویدبخش مزایای متفاوتی است. اما پارتیشن دوجداره در کنار مزایای متعددی که دارد از معایبی نیز رنج می برد. به عنوان مثال قیمت پارتیشن دوجداره نسبت به پارایشن تک جداره بیشتر است؛ البته اگر از ماده یکسان و با کیفیت مشابه ساخته شده باشند.

علاوه بر این هر ماده ای منجر به بروز معایبی خاص می گردد. به عنوان مثال، اگرچه ام دی اف در حفظ حریم خصوصی موفق است اما مانع عبور نور می شود؛ در نتیجه کمک شایانی به کاهش مصرف انرژی نمی کند. از این رو شاید بهترین ایده، استفاده از پارتیشن دوجداره ای باشد که حاصل ترکیب مواد مختلف با یکدیگر است. به طور معمول پارتیشن های دوجداره را به صورت تلفیقی از ام دی اف با شیشه، ام دی اف و آلومینیوم یا شیشه با آلومینیوم طراحی می کنند.

هزینه پارتیشن دوجداره اداری

جهت استعلام قیمت پارتیشن دوجداره آلومینیومی و mdf شیشه ای با شماره های ما تماس بگیرید.

 

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


جهت تماس با ما کلیک کنید