خانه / دسته‌بندی نشده / چگونه پارتیشن دست دوم و کارکرده با کیفیت مناسب بخریم

چگونه پارتیشن دست دوم و کارکرده با کیفیت مناسب بخریم

می خواهید بدانید چگونه پارتیشن دست دوم با کیفیت مناسب بخریم؟ با ادامه مطلب با ما همراه باشید. اگر می خواهید با صرف کمترین هزینه و وقت ممکن، محل کار یا سکونت خود را به چند بخش مختلف تقسیم کنید؛ پیشنهاد می دهیم که حتماً به استفاده از پارتیشن دست دوم به عنوان یک گزینه جدی فکر کنید. البته در خرید پارتیشن دست دوم، فاکتورهای مختلفی را باید مدنظر قرار دهید تا در نهایت بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید. اگر می خواهید انتخابی آگاهانه داشته باشید؛ قبل از رفتن به بازار حتماً اطلاعاتی در مورد عوامل موثر بر کیفیت و قیمت پارتیشن دست دوم کسب کنید.

خرید پارتیشن دست دوم

در این مطلب ابتدا می بینید که منظور از پارتیشن دست دوم چیست، سپس خواهید دید که یک پارتیشن دست دوم خوب، چه نوع پارتیشنی است.

پارتیشن دست دوم

جهت خرید پارتیشن دست دوم و کارکرده اداری دوجداره یا تک جداره با ما تماس بگیرید.

منظور از پارتیشن دست دوم چیست؟

پارتیشن دست دوم، راهی بصرفه و کم دردسر برای تقسیم کردن محیط داخلی ساختمان به بخش های مختلف است. در واقع اگر می خواهید فضای داخلی خانه یا محل کار خود را فارغ از زحمات و ریخت و پاش های دیوارچینی به چند قسمت مختلف تقسیم کنید؛ در عین حال نمی خواهید متحمل پرداخت هزینه زیادی شوید؛ بهترین انتخاب ممکن برای شما، خرید و استفاده از پارتیشن دست دوم است.

از آنجایی که پارتیشن ها با استفاده از پیچ و مهره نصب می شوند یا در برخی از انواع بر روی ریل سوار می شوند؛ قابلیت دمونتاژ دارند. بنابراین اگر فضایی را با استفاده از پارتیشن کاذب تقسیم بندی کردید اما بعدها نیاز پیدا کردید که پارتیشن ها را برداشته و فضایی بزرگتر ایجاد کنید؛ می توانید پارتیشن ها را به راحتی باز کنید و چنانچه به آنها دیگر نیاز نداشتید؛ پارتیشن ها را بفروشید. پس با کمی صبر و حوصله می توان پارتیشن دست دوم باکیفیت و مناسب پیدا کرد.

چگونه یک پارتیشن دست دوم خوب تهیه کنیم؟

برای خرید یک پارتیشن دست دوم و پارتیشن اداری ارزان چه دوجداره و چه تک جداره مناسب باید فاکتورهای مختلفی را در نظر بگیرید. به طور معمول وقتی صحبت از خرید اجناس دست دوم می شود؛ اولین فاکتوری که به ذهن خطور می کند؛ قیمت است. اما هنگام خرید پارتیشن دست دوم به یاد داشته باشید که یک پارتیشن خوب، پارتیشنی است که علاوه بر قیمت مناسب از کیفیت مناسبی برخوردار باشد و در عین حال مناسب با کاربرد آن در فضای خانه یا محل کار شما باشد.

پارتیشن کارکرده

به عنوان مثال:

اگر یک اتاق بزرگ و بدون استفاده در خانه دارید و می خواهید این اتاق را به دو اتاق کوچک کاملاً خصوصی تقسیم کنید باید به دنبال خرید پارتیشنی از جنس ام دی اف باشید اما اگر می خواهید که اتاق های کوچک به هم دید داشته باشند باید به فکر تهیه پارتیشن شیشه ای یا تلفیقی از شیشه و ام دی اف باشید.

از طرف دیگر اگر می خواهید دو فضای خصوصی آکوستیک داشته باشید حتماً باید از پارتیشن دوجداره ام دی اف استفاده کنید زیرا فضای خالی بین جداره های این نوع پارتیشن حاوی ماده ای ضدصوت مانند گاز آرگون یا فوم ضد صوت است. همچنین اگر این دو فضا در نهایت خیلی کوچک می شوند؛ به گونه ای که با کمبود فضا برای قرار دادن کمد، دراور و… مواجه خواهید شد؛ بهتر است به دنبال پارتیشن دو جداره ای بگردید که فضای خالی بین جداره های آن به صورت کمد طراحی شده باشند.

بنابراین شرایط محیطی ساختمان شما و نیاز شما تعیین می کنند که یک پارتیشن دست دوم خوب، چه نوع پارتیشنی است. علاوه بر موارد مذکور، عوامل موثر زیاد دیگری نیز وجود دارند که بسته به شرایط شما متفاوت هستند.

به عنوان مثال:

اگر اتاقی که اگر قرار است به دو بخش تقسیم شود فقط از یک طرف نورگیر است؛ به گونه ای که اگر آن را به دو قسمت تفکیک کنید؛ یک بخش روشن و یک بخش تاریک خواهد شد؛ بهتر است که از پارتیشن شیشه ای استفاده کنید تا نور را از بخش روشن مهمان بخش تاریک کند.

در عین حال اگر برایتان مهم نیست که صدا از بخشی به بخش دیگر منتقل شود؛ پارتیشن شیشه ای تک جداره بخرید زیرا نسبت به دوجداره ارزانتر است اما اگر می خواهید که پارتیشن عایق صوت باشد باید یک پارتیشن شیشه ای دوجداره تهیه کنید؛ با اینکه قیمت بیشتری دارد اما برای شرایط شما مناسبتر است. علاوه بر این اگر می خواهید که پارتیشن هم نور را عبور دهد و هم حافظ حریم خصوصی باشد باز هم پیشنهاد می دهیم که از پارتیشن شیشه ای دوجداره استفاده کنید زیرا بین جداره ها می توانید پرده نصب کنید تا در مواقع لزوم پرده را بکشید و فضایی خصوصی بسازید.

با توجه به آنچه گفته شد برای خرید یک پارتیشن دست دوم ایده آل باید شرایط محیطی ساختمان، نوع نیاز خود و قیمت پارتیشن را در نظر بگیرید تا در نهایت از خرید یک پارتیشن ایده آل لذت ببرید.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


جهت تماس با ما کلیک کنید