خانه / دسته‌بندی نشده / پارتیشن تک جداره ام دی اف و آلومینیوم

پارتیشن تک جداره ام دی اف و آلومینیوم

پارتیشن تک جداره ام دی اف و آلومینیوم : وقتی برای اولین بار تصمیم به ساخت خانه می گیریم؛ در نهایت صبر و حوصله، نقشه خانه مان را طراحی می کنیم؛ سپس طرح را با استفاده از آجر، سیمان، گچ و… پیاده می کنیم. اما به مرور زمان نیازهای ما تغییر می کنند. به عنوان مثال بعد از به دنیا آمدن فرزندان دلبندمان به فضایی مختص بازی کودکان نیاز پیدا خواهیم کرد. در این شرایط دیگر مثل روز اول وقت و حوصله کافی برای دیوارچینی نداریم و به استفاده از پارتیشن های کاذب روی می آوریم. یکی از انواع پرطرفدار پارتیشن کاذب، پارتیشن تک جداره است.

پارتیشن تک جداره

پارتیشن تک جداره

پارتیشن تک جداره خود در انواع متفاوتی عرضه می شود که هر نوع مختص شرایط مشخصی است. در ادامه به انواع پارتیشن تک جداره و کاربرد آنها پرداخته می شود.

پارتیشن تک جداره در چه انواعی تولید می شود و چه کاربردی دارد؟

پارتیشن تک جداره، نوعی دیوار کاذب برای تفکیک بخش های مختلف ساختمان از یکدیگر است. از پارتیشن تک جداره برای تقسیم قسمت های مختلف خانه، محل کار و… استفاده می شود؛ البته در صورتی که عبور صدار از بخشی به بخش دیگر بلامانع باشد زیرا پارتیشن تک جداره عایق صوت نیست.

لاوه بر تفکیک بخش های مختلف ساختمان، از پارتیشن تک جداره می توان برای انجام امور دیگری مانند پنهان کردن قسمتی از ساختمان استفاده کرد. به عنوان مثال اگر از زیرپله خانه خود به عنوان انباری استفاده می کنید و معمولا ریخت و پاش است؛ با استفاده از پارتیشن تک جداره می توانید این بخش را از دید دیگران پنهان کنید. کاربرد دقیق پارتیشن تک جداره به نوع آن بستگی دارد. اگر بخواهیم پارتیشن های تک جداره را برحسب جنس آنها دسته بندی کنیم؛ سه گروه کلی ام دی اف، شیشه ای و آلومینیومی خواهیم داشت.

پارتیشن تکجداره ام دی اف

پارتیشن تک جداره ام دی اف برای تفکیک بخش هایی مناسب است که نباید به یکدیگر دید داشته باشند اما عبور صدا از آنها مانعی ندارد. البته برای هرچه زیباتر نشان دادن محیط نیز می توانید روی پارتیشن تک جداره ام دی اف حساب کنید زیرا هم می توانید سطح صاف پارتیشن را به رنگ دلخواه خود یا هماهنگ با فضا دربیاورید و هم می توانید از هنر منبت کمک بگیرید تا طرحی چشم نواز بر روی سطح پارتیشن خلق کند. لازم به ذکر است که در ساخت پارتیشن تک جداره ام دی اف از صفحات با ضخامت ۱۶ میلیمتر استفاده می شود که طول و عرض این صفحات بسته به ابعاد محیط قابل تغییر است.

پارتیشن تک جداره شیشه ای

پارتیشن تک جداره شیشه ای برای تفکیک بخش هایی مناسب است که باید به یکدیگر دید داشته باشند؛ نور از بخشی به بخش دیگر منتقل شود و در عین حال عبور صدا از آنها مهم نباشد. البته اگر می خواهید که در نهایت نمایی شیک و امروزی داشته باشید؛ باز هم بهترین انتخاب برای شما شیشه است. شایان ذکر است که برای ساخت پارتیشن تک جداره شیشه ای از صفحات با ضخامت ۶ میلیمتر استفاده می شود. طول و عرض صفحات شیشه ای نیز بسته به شرایط محیط قابل تغییر است.

پارتیشن تک جداره آلومینیوم

پارتیشن تک جداره آلومینیومی مانند پارتیشن تک جداره ام دی اف برای تفکیک محیط هایی مناسب است که حریم خصوصی هر بخش باید حفظ شود اما عبور صدا از آنها بلامانع است. البته از حیث زیبایی، پارتیشن آلومینیومی نسبت به ام دی اف در رتبه پایینتری قرار دارد. بنابراین شاید بهتر باشد که از آلومینیوم بیشتر در محیط های کاری استفاده شود. اگر از آلومینیوم در محیط اداری استفاده کنید می توانید لوگوی شرکت خود را روی پارتیشن حک کنید. لازم به ذکر است که برای ساخت پارتیشن تک جداره آلومینیومی از صفحات با ضخامت ۴ میلیمتر استفاده می شود. طول و عرض صفحات آلومینیومی نیز مانند صفحات ام دی اف و شیشه ای متغیر است.

علاوه بر پارتیشن های که تماما با استفاده از ام دی اف، شیشه یا آلومینیوم ساخته می شوند؛ بعضی از پارتیشن ها به صورت تلفیقی از مواد مذکور طراحی و تولید می شوند. استفاده از پارتیشن های تلفیقی می تواند به شما اجازه دهد که همزمان از مزایای جداگانه هریک از مواد بهره ببرید. به عنوان مثال استفاده از پارتیشن تک جداره ای که ترکیبی از ام دی اف و شیشه است؛ محیطی خصوصی و در عین حال روشن ایجاد می کند.

طبق آنچه گفته شد؛ کاربرد پارتیشن تک جداره بسته به نوع آن متفاوت است. بنابراین قبل از خرید پارتیشن ابتدا باید شرایط و نیاز محیط را بسنجید تا ببینید که کدامیک از پارتیشن های موجود در بازار می توانند برطرف کننده نیاز شما باشند. اگر فکر می کنید که دو یا چند نوع پارتیشن مناسب با نیاز شما وجود دارد؛ بهتر است که فاکتور قیمت را نیز مدنظر قرار دهید تا بهترین و مناسبترین گزینه ممکن را انتخاب کنید؛ انتخابی که هم نیاز محیط خانه یا محل کار شما را برآورده کند و هم به زیبایی فضای موردنظر بیفزاید.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


جهت تماس با ما کلیک کنید